Kas yra žmonių išteklių vadyba ir žmogiškieji ištekliai? Veiksmingos žmogiškųjų išteklių valdymo strategijos yra labai svarbios bet kurios organizacijos sėkmei. Pirmasis žingsnis kuriant šias strategijas yra organizacijos tikslų ir uždavinių nustatymas. Tai leidžia žmogiškųjų išteklių vadybininkams suderinti savo pastangas su bendra organizacijos misija ir vizija. Be to, strateginis ir nuoseklus požiūris į žmogiškųjų išteklių valdymą gali padėti siekti bendrų organizacijos tikslų . Kaip pažymėjo Bortnikas , žmogiškųjų išteklių valdymo modernizavimas apima modernizavimo krypčių nustatymą ir jų įgyvendinimą. Taigi, norint sukurti efektyvias žmogiškųjų išteklių valdymo strategijas, būtina aiškiai suprasti organizacijos tikslus.
Darbo jėgos poreikių ir galimybių analizė yra kitas žingsnis kuriant veiksmingas žmogiškųjų išteklių valdymo strategijas. Be tinkamų ir kvalifikuotų specialistų jokia organizacija negali pasiekti savo tikslų ir išgyventi. Be to, pats personalo valdymas yra nuolat kintantis procesas, o personalo valdymo tobulinimas yra nuolatinė procedūra. Todėl svarbu nuolat analizuoti darbo jėgos poreikius ir galimybes, siekiant užtikrinti, kad organizacija turėtų reikiamų žmogiškųjų išteklių savo tikslams pasiekti. Ši analizė taip pat gali padėti nustatyti sritis, kuriose reikia mokymo ir tobulinimosi programų, siekiant pagerinti darbo jėgos gebėjimus.
Žmogiškųjų išteklių politikos ir procedūrų kūrimas ir įgyvendinimas yra paskutinis žingsnis kuriant veiksmingas žmogiškųjų išteklių valdymo strategijas. Tai apima planavimą, įdarbinimą, atranką, socializaciją, mokymą ir tobulėjimą. Esminės žmogiškųjų išteklių valdymo modernizavimo kryptys ir priemonės apima strateginį žmogiškųjų išteklių valdymą ir darbuotojų kompetencijų didinimą. Personalo vadovai, kurdami politiką ir procedūras, taip pat turi atsižvelgti į organizacijos kultūrą ir vertybes. Tai darydami personalo vadovai gali užtikrinti, kad politika ir procedūros atitiktų organizacijos tikslus ir uždavinius bei prisidėtų prie bendros organizacijos sėkmės.
Taktinės personalo valdymo praktikos įgyvendinimas
Vienas iš pagrindinių taktinio žmogiškųjų išteklių valdymo aspektų yra darbuotojų įdarbinimas ir atranka. Veiksminga įdarbinimo ir atrankos praktika užtikrina, kad organizacijoje dirba asmenys, turintys reikiamų įgūdžių, žinių ir patirties, kad galėtų veiksmingai atlikti savo pareigas. Tai apima pareigybių aprašymų rengimą, laisvų darbo vietų skelbimą, pokalbių vedimą ir tinkamiausių kandidatų į darbą atranką . Vadovėlinis požiūris į žmogiškųjų išteklių valdymą susideda iš 9 skyrių, kuriuose pristatomas organizacijos požiūris į žmogiškuosius išteklius . Naudodami šiuolaikinius įrankius, tokius kaip Tabidoo, personalo specialistai gali efektyviai valdyti visą darbuotojo gyvavimo ciklą – nuo įdarbinimo iki veiklos vertinimo ir darbuotojų tobulinimo. http://cvpavyzdys.com/index.php/category/straipsniai/