Nors ir galima krovinius gabenti nuomotais konteineriais, tačiau vis dėl to gana naudinga įsigyti jūrinį konteinerį. Dažnas klientas pagalvoja apie tokį pirkinį, tik nelabai įsivaizduoja kiek jis gali kainuoti. Taigi, kokybiškai pagamintas konteineris kainuoja nuo kelių tūkstančių eurų iki keliasdešimties tūkstančių eurų. Tokių jūrinių konteinerių galima įsigyti ir Lietuvoje. Internete nesunkiai rasite daug kompanijų, kurios parduoda aukštos kokybės konteinerius už konkurencingas kainas. Taip pat svarbu pabrėžti tai, jog daugelis kompanijų jūrinius konteinerius siūlo įsigyti lizingu. Tai yra itin patogu privatiems vartotojas, įmonėms, kurios neturi daug laisvo kapitalo. Aišku, jeigu jūsų finansai leidžia iš karto mokėti nemažą sumą, tuomet drąsiai pirkite. Nepamirškite, kad galite derėtis. Juk ne viena kompanija nori kuo greičiau parduoti didesnį konteinerių kiekį, tad jos sutinka sumažinti ir parduodamo produkto kainą. Jūrinis konteineris kaina yra gana dažna užklausa “Google” paieškos sistemoje. Kiekvieną mėnesį daugiau nei keli tūkstančiai interneto vartotoju domisi kiek gi tiksliai kainuoja jūrinis konteineris. Aišku, konteineris konteineriui nėra lygus. Juk vienos kompanijos siūlo iš kokybiško ir storo metalo pagamintus jūrinius konteinerius, kurie atitinka tarptautinius standartus, tuo tarpu nemaža dalis kompanijų pardavinėja pigesnius ir ne itin kokybiškus konteinerius. Prieš pirkdami tokį produktą išsiaiškinkite ar jis atitinka tarptautinius standartus. Kodėl tai svarbu? Juk krovinius gabensite tarptautiniais maršrutais, todėl geriau iš anksto pasirūpinti, kad jūsų konteineris būtų kokybiškas ir sertifikuotas. Taip išvengsite nemažai su tuo susijusių problemų. Teko girdėti istorijų, kuomet dėl netinkamai pagaminto konteinerio tam tikrų valstybių muitinės skyriai tiesiog užlaiko krovinį ir prašo papildomų dokumentų.
Ką galima daryti su jūriniais konteineriais?
Jeigu pasidomėsite plačiau, tai internete rasite daug informacijos apie jūrinių konteinerių panaudojimo būdus. Dažniausiai jie naudojami statybos aikštelėse, kaip įrankių laikymo vieta. Taip pat kai kurios kompanijos sugeba jūrinį konteinerį pritaikyti gyvenimui. Tokiu atveju statybininkai turi kur gyventi. Taip taupomos išlaidos kelionėms į darbą.
Ko gero vis labiau populiarėjantis jūrinių konteinerių pritaikymo būdas, tai gyvenamųjų namų statymas. Tokio namo statyboje dažniausiai panaudojami keli konteineriai ir specialiai perdirbami gyvenimui. Tarpusavyje jie yra sujungiami, sudedami vienas šalia kito arba sudedami į aukštį. Sumontuojami plastikiniai langai ir kita reikalinga gyvenimui įranga. Kodėl tai populiarėja? Pirmiausia viskas lemia kaina. Jūriniai konteineriai turi tvirtas metalines sienas, kurias tik reikia apšildyti, jeigu gyvenate šaltame klimate, o jeigu ten kur visuomet šilta, tuomet reikia pasirūpinti tik konteinerio išvaizda. Aišku, dar vienas svarbus aspektas, tai greitas tokio namo statymas. Šiandieninė visuomenė gyvena itin dinamiškai, todėl operatyvumas yra rimtas pliusas.