Kad nebūtų prarastas sėklų daigumas, sėklų negalima laikyti šiltoje ir drėgnoje patalpoje- tokiomis sąlygomis jau po kelių savaičių jos praras savo savybes. Sėkloms nepalankūs temperatūros svyravimai. Negalima palikti jų ilgam laikui drėgnose ir šaltose patalpose, pavyzdžiui, sodo nameliuose rudenį ir žiemą. Geriausios sąlygos sėkloms laikyti oro temperatūra -12 -16 laipsnių temperatūros, drėgmė- apie 50 proc. Negalima sėklų laikyti plastikiniuose maišeliuose. Juose sėkloms trūksta oro, jos tampa nedaigios. Geriau jas saugoti medžiaginiuose, popieriniuose maišeliuose. Viena geriausių pakuočių- folija. Sėklų daigumas sumažėja, kai oro temperatūra saugojimo patalpoje pakyla, sėklos intensyviau kvepuoja, jų užuomazgos praranda maisto medžiagas, jose kaupiasi tarpinių prodoktų, vystosi mikroorganizmai ir pažeidžia sėklas.
Koks tinkamas laikas sėti pipirus?
Daržininkams kyla klausimas: kada auginti pipirų sėklas? Koks pipirų sėjos laikas? Optimalus laikas pipirams sodinti yra nuo vasario pradžios iki kovo vidurio, priklausomai nuo to, kokio pasėlių jūs ketinate auginti. Svarbūs veiksniai taip pat yra klimatas ar šiltnamio efektas.
Kaip paruošti sėklas?
Paprikos, tiek saldžios, tiek karčios, sėklos greitai praranda šviežumą. Niekas negali garantuoti, kad sėklos gali būti sudygusios. Tačiau yra būdų, kaip paveikti situaciją: apdoroti sėklas mikroelementais, atlikti deaktyvavimą, mirkyti, grūdinti, burbuliuoti ir t. t. Vienu metu nenaudokite visų metodų, pakanka vieno ar dviejų- kitaip rizikuojate viską sugadinti. Pipirų sėklos dedamos į marlės maišus ir panardinamos į paruoštą tirpalą 3- 3,5 valandoms. Po to jie nuplaunami, išdžiovinami ant sauso audinio ar popieriaus.
Kaip sodinami pipirų ūgliai?
Pipirų jauni ūgliai turėtų būti sodinami giliau. Žemė gali pasiekti cotiledonus. Po to lengvai sutrinkite žemę aplink daigą ir siųskite sodinukus į nuolatinę augimo vietą. Po dviejų savaičių jauni ūgliai turės keturis tikrus lapus.
Kuo naudingos paprikos?
Paprikos yra reikšmingas vitamino C šaltinis. Be daugybės naudingų vitaminų ir mikroelementų paprikose yra biologiškai aktyvaus karotinoido- likopeno. Paprikos, ypač aitriosios skatina apetitą. Pgrindinė paprikų sudedamoji dalis yra vanduo, jos puikiai tinka besilaikantiems dietos. Paprikose gausu skaidulų, todėl pavalgius jos suteikia sotumo jausmą.