Home > Logistikos įmonės > Logistikos centrų ir sandėlių projektavimas

Logistikos centrų ir sandėlių projektavimas

projektavimas

Gražus dizainas ir patogus išplanavimas svarbus ne tik visuomeninės paskirties ar individualios statybos objektuose. Projektuojant sandėlius ir logistikos centrus padarytos klaidos ar neįvertintos galimybės ten įsikūrusias įmones baudžia mažesniu našumu ir apribojimais optimizuoti procesus. Ką kalbėti apie pastatus projektuotus ir pastatytus prieš 20 ar 50 metų jei net ir nauji kūriniai turi trūkumų. Kokios yra dažniausios logistikos centrų ir sandėlių projektavimo klaidos ir kaip jų išvengti?

Kiekvieno pastato projektavimas turi būti pradedamas nuo konsultacijų su specialistais dirbančiais šioje srityje. Pirmas klausimą į kurį reikia atsakyti – kokia pastato paskirtis, kokia jo saveika su aplinka. Iš kokių medžiagų statyti didelį pastatą sandėliavimui priklauso nuo to as jame bus saugoma. Architektui negalima leisti veikti be priežiūros nes tokie pastatai nėra statomi dėl grožio, kiekvienos patalpos plotas turi būti panaudojamas efektyviai ir kuo mažiau sudaryti situacijų kuriose gali būti įžvelgiamas butelio kaklelio efektas. Logistikos ir sandėlio pastatui aktualiausia yra dysis, patalpų išdėstymas, erdvės aplink pastatą produkcijos sandėliavimui ir susisiekimas su gamybinėmis patalpomis.

Projektuojant sandėliui reikia tiksliai žinoti ar jame sandėliuojamos prekės bus dar ir pakuojamos. Jei numatomas ir pakavimas tai svarbu patalpas pritaikyti pagal pakavimo įrangą, pakavimas ant padėklų, dėžėse, birių produktų pakavimo linijos ir kt. Kaip matome, čia yra tik patys svarbiausi niuansai tačiau lygiagrečiai yra ir kiti ne mažiau svarbesni klausimai į kuriuos užsakovas turi atsakyti Kur bus sandėlio administracinės ir darbuotojų poilsio patalpos, kiek vartų ir durų reikia patalpai, ar reikalingi pakėlimo mechanizmai, ar skirtingoms prekių grupėms reikia šaldytuvų, kur numatytos auto krautuvų pakrovimo vietos, tinkamose vietose įrengti vandentiekio ir elektros, komunikacijos linijų taškai efektyviam darbuotojų ir techniko funkcionavimui pastato viduje. Sandėliai ir logistikos centrai yra didelė ir ilgalaikė investicija todėl čia negalima apsiskaičiuoti ir suklysti užsakant per mažo pločio pastatą. Logistikos ir sandėlių vidaus sienos ir lauko fasadas geriausias kai statomas iš ilgaamžių, atsparių aplinkos poveikiui medžiagų kurios reikalautų kuo mažiau priežiūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *