Išvykstame į tolimesnę kelionę arba savaitgaliui, neretai viduryje kelio atsimename apie namie likusius svarbius daiktus. Sudėtinguose žygiuose toks užmaršumas gali kainuoti komfortą, ar net sukelti pavojų sveikatai. Patariama poilsiautojams prieš išvykstant į kelionę būtinai daiktus susitikrinti pagal sąrašą. Apgalvoti ir susidėti visus smulkius, svarbius daiktus, paskui pereiti prie asmeninio turistinio invevtoriaus, nepamiršti tinkamos aprangos ir avalynės.
Kokį lagaminą pasirinkti keliaujant lėktuvu?
Kelaujantiems lėktuvu rekomenduojama rinktis patvarų lagaminą. Šiuolaikiški lagaminai gaminami iš tvirtų ir lengvų medžiagų, tokių kaip aliuminis arba polikarbonatas. Šios medžiagos puikiai apsaugo bagažo turinį, o pats lagaminas yra atsparus pažeidimams ir tarnauja ilgus metus. Rekomenduojama, kad kelionėms lėktuvu skirtas lagaminas būtų dviem ratukais ir ištraukiama rankena. Į lėktuvo saloną rankinį bagažą galima pasiimti tiktai nustatyto dydžio, išmatavimų ir svorio.
Bagažo turinys
Europos komisija nustatė daiktų sąrašą, kuriuos keleiviai gali pasiimti į lėktuvą. Į sarašą įtrauktos prekės ir medžiagos, kurios griežtai draudžiamos, siekiant pasirūpinti aviacijos žmonių saugumu, norint išvengti nesusipratimo ir konfliktų su apsaugos kontrolieriais, rekomenduojama prieš skrydį atkreipti dėmesį į draužiamų daiktų informacinius plakatus, kurie yra išdelioti registracijoje, rankiniame bagaže turėti tik tuos daiktus, kurių jums gali prireikti skrydžio metu.
Draudžiamos priemonės
Keliaiviams neleidžiama turėti šautuvų, žiebtuvėlių, ginklų, smailių, aštrių detalių, kurios gali būti panaudotos kaip ginklai, sprogstamų ir degių medžiagų, cheminių ir toksinių medžiagų ir t.t.
Rankinio bagažo pakavimas
Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius, skysčiai turi būti atskirose, ne didesnėse 100 mililitrų talpose, bet visus kitus skysčius, sunkesnius daiktus, avalynę, suvenyrus, kremus galima susidėti į registruotą bagažą.