Home > Valdymo sistemos > Kompiuterių apsauga nuo virusų

Kompiuterių apsauga nuo virusų

kompiuterio apsauga

Kompiuteriai mums suteikia daugybę galimybių. Namuose jais ne tik atliekame įvairias užduotis, naršome internete, bet kartais ir leidžiame laisvalaikį – žiūrime filmus ar kitaip pramogaujame. Tuo tarpu biuruose ir kitose įstaigose kompiuteriams patikima labai daug darbo, pradedant nuo dokumentų rengimo ir baigiant sudėtingais skaičiavimais specialiomis programomis. Tiek namuose, tiek verslo sektoriuje labai svarbus nepriekaištingas kompiuterio darbas. Dažniausia kompiuterių gedimų ar trikdžių priežastis yra virusai. Jie gali pridaryti nepataisomos žalos ne tik pačiam kompiuteriui, bet ir jame esantiems duomenims. Kaip išvengti šių nemalonumų ir apsaugoti kompiuterį nuo virusų, skaitykite toliau.

Antivirusinė programa

Antivirusinės programos įdiegimas jūsų kompiuteryje yra pirmasis žingsnis, kuriuo galite apsaugoti savo kompiuterį nuo virusų. Rekomenduojama rinktis legalias, sertifikuotas antivirusines programas. Dauguma šių programų platintojų teikia konsultacijas ir padeda išsirinkti labiausiai jūsų namų ar verslo kompiuteriui tinkamą variantą.

Venkite nemokamų Wi – Fi

Nemokamomis Wi – Fi prieigomis dažnai pasinaudojama siekiant virusų pagalba užvaldyti prie šių prieigų prijungtus įrenginius. Prisijungus prie nemokamo Wi – Fi taško ir neatidžiai paspaudus ant nuorodos, kuri „priima“ virusą į jūsų kompiuterį, jis jūsų kompiuteryje neišnyks net ir atsijungus nuo nemokamos Wi – Fi prieigos.

Slaptažodžiai

Naudokite tik stiprius Wi – Fi bei kitus slaptažodžius. Jei juos generuojate ne automatiškai, o rankiniu būdu, naudokite specialiuosius simbolius, didžiąsias raides, skaičius. Taip pat maždaug kas mėnesį rekomenduojama slaptažodžius pakeisti.

Keistos nuorodos

Niekuomet neatidarinėkite įtartinų nuorodų. Net jei gausite keistą nuorodą, kurią neva siunčia pas jus socialiniuose tinkluose draugų sąraše esantis žmogus, neatidarinėkite jos. Kenkėjiškos programos dažnai sukuriamos taip, kad patekusios į jūsų pažįstamo kompiuterį, pradės siųsti nuorodas su virusais kone visais kompiuteryje esančiais kontaktais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *