Home > Procesų valdymas > Kokią apsaugos sistemą rinktis verslui?

Kokią apsaugos sistemą rinktis verslui?

Pasirūpinti įmonės turto saugumu yra ne mažiau svarbu nei asmeninio. Pastebima, kad savo asmeninį turtą, įrengiant apsaugos sistemas, saugo net mažiau asmenų, nei tai daro įmonės.

Saugos sistemos gali būti įrengiamos tiek atskiruose biuruose, tiek verslo centruose, gamybinėse patalpose, automobilių, statybos aikštelių teritorijose ir kitur. Priklausomai nuo įmonės pobūdžio, jos dydžio, skiriasi ir apsaugos lygis, įmonėje įrengiamų sistemų paketas.

Elektroninės apsaugos sistemos apima biuro bei kitų įmonės patalpų, kiemo vaizdo stebėjimo sistemos. Taip pat, esant poreikiui, gali būti įdiegta automobilio numerių atpažinimo sistema įvažiuojant į įmonės teritoriją, teritorijos perimetro apsauga. Pastaroji padeda apsaugoti saugomą teritoriją nuo pašalinių asmenų patekimo. Į saugos sistemas taip pat įeina ir veidų atpažinimas bei kontrolė, siekiant nustatyti, ar į patalpas bei teritoriją patekęs asmuo yra įmonės darbuotojas.
Sustiprintai vidaus patalpų apsaugai ir kontrolei labai dažnai pasitelkiamos įvairaus pobūdžio įeigos kontrolės sistemos. Šios biometrinės sistemos leidžia užtikrinti, kad į patalpas nepatektų pašaliniai ar nepageidaujami asmenys. Tokios sistemos gali būti valdomos skaitmeninėmis kortelėmis, čipais, piršto antspaudu. Įmonėse taip pat gali būti diegiami kelio užtvarai, turniketai. Įeigos kontrolės sistema padeda ne tik apsaugoti patalpas ir užtikrinti tik tam tikrų asmenų patekimą į jas, bet pasitarnauja ir darbo laiko apskaitai.

Esant poreikiui, darbovietėje gali būti įrengti ir alkotesteriai, užtikrinantys, kad į darbą atvykęs darbuotojas yra blaivus. Tokios sistemos dažnai diegiamos transporto bei gamybinėse įmonėse, siekiant užtikrinti tiek paties darbuotojo, tiek kitų saugumą, apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų.

Kokią apsaugos sistemą pasirinkti, yra tik kiekvienos įmonės individualus sprendimas. Ją rinktis reikėtų įvertinus visas galimas rizikas, pastato, patalpų saugumo lygį, išplanavimą, galimus patekimo į teritoriją būdus ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *