Home > Transporto priemonės > Kaip sustabdyti automobilį sugedus stabdžiams?

Kaip sustabdyti automobilį sugedus stabdžiams?

Manoma, kad tobulėjant technologijoms žmonės vis labiau prars vairavimo įgūdžius. Automobiliai jau dabar gali vairuoti ir stabdyti patys, vairuotojui užtenka tik minimalių prisilietimų tam kad galėtų valdyti transporto priemonę. Tai gerai ir blogai, nes dirbtinis intelektas užtikrina ne tik mūsų patogumą bet ir saugumą, tačiau ar žinote ką daryti ekstremaliomis sąlygomis kai automobilio stabdžių sistema nebeveikia?

Pirmas veiksmas kurį turite padaryti tai spustelėti avarinio signalo mygtuką, kad iš galo ir priekio atvažiuojantys vairuotojai matytų, kad jūsų automobiliui yra kažkas negerai. Priklausomai nuo to kokiu greičiu važiuojate, pabandykite tolygiai spaudyti stabdžių pedalą nes tai gali padėti pakelti spaudimą stabdžių sistemoje ir nors šiek tiek įgalinti stabdžių kaladėles prisiliesti prie ratų diskų. Jei įmanoma, nuvairuokite automobilį į kelkraštį arba bent vienu ratu važiuokite kelkraščiu, taip netrukdysite eismo ir išvengsite susidūrimo.

Jei tai nesuveikia, imkitės kitos avarinio stabdymo taktikos – stabdyti automobilį įjungiant žemesnę pavarą. Pavarą parinkite pagal tai kokiu greičiu važiuojate, pradėkite nuo trečios ar antros pavaros, mažinant tol kol automobilis sustos. Su automatine pavarų dėže galite elgtis taip pat, perjunkite į rankinį režimą ir perjunkite pavaras mažėjančia seka.

Dar vienas efektyvus būdas sustabdyti automobilį ekstremaliomis sąlygomis – naudoti rankinį stabdį. Šio veiksmo negalima imtis jei automobilis važiuoja greitai pvz 60-80 km/h nes ėmus stabdyti rankiniu stabdžiu automobilį gali sumėtyti ir bus sunku suvaldyti. Naudoti rankinį stabdį reikia palaipsniui o ne agresyviai, laikykite rankeną nuolat su nuspaustu mygtuku ir stabdykite palaipsniui. Tam tikrose situacijose, kai aplink automobilį yra laisvos vietos, rankiniu stabdžiu galima pabandyti sustabdyti automobilį staigiai susukant vairą ir užtraukiant rankinį stabdį, taip kaip tai daro lenktynininkai.

Jei matote, kad automobilio sustabdyti greitai nepavyks, pasirinkite saugiausią vietą kur nukreipti laisvam riedėjimui arba vietą kur galėtų automobilis atsitrenkti. Gerai jei jūsų pakelyje pasitaikys pieva ar kelio atitvaras, tvora į kuriuo galėtumėte sustabdyti automobilį su kėbulu. Svarbiausią, kad jūsų automobilis neatsitrenktų į kitą greitai važiuojantį automobilį, medį, stulpą ar kitą stacionarų objektą. Sėkmingai ar nesėkmingai sustabdžius automobilį labiausiai rūpinkitės savo ir automobilyje esančių žmonių sveikata, o automobiliu pasirūpins techninė pagalba kelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *