Home > Transporto priemonės > Ką daryti sugedus automobiliui automagistralėje?

Ką daryti sugedus automobiliui automagistralėje?

Įsivaizduokite susiruošėte į svarbų susitikimą ar skubate į darbą kitame mieste ir netikėtai kelyje sugenda jūsų automobilis. Taip nutinka kasdien tūkstančiams žmonių. Nuo atsitiktinumo neapsaugotas nei vienas iš mūsų. Nors tokios mintys gali ir neraminti prieš kiekvieną tolimesnę kelionę, svarbiau yra būti pasiruošusiam iššūkiams nei nuolat dėl to sukti galvą. Ką galima padaryti, kad to išvengtume ir kaip nepasimesti jei papuolėte į bėdą kelyje?

Daugelis žmonių turi klaidingą įsitikinimą ir mano, kad turint automobilio kasko draudimą jais bus pasirūpinta. Esmė slypi detalėse. Gerai, jeigu jus sugedote mieste, tuomet pagalba atvažiuos kaip ir buvo žadėję draudimo bendrovės konsultantai per 30-60minučių. Visai kas kita, jei sugedote automagistralėje arba tarpmiestiniame kelyje toliau nuo didžiųjų miestų. Tuomet pagalbos greitai galite ir nesulaukti. Nors oficialiai teigiama, kad tralas atvyks per valandą ar kelias tačiau ne vienas jums patvirtins, jog teko laukti 2-3 ir daugiau valandų.

Paprasčiausia pagalba susirasti telefonu. Tam reikalingas internetas, telefone galėsite surasti pagalba kelyje siūlančias įmones ir jų kontaktus. Žemėlapyje matysite tiksliai kurioje vietoje esate, kur yra artimiausia degalinė iki kurios jus galbūt galėtų patempti kuris nors iš pravažiuojančių automobilių. Nors saugaus eismo taisyklėse tai daryti draudžiama, nepamirškite, kad policija vadovaujasi ir protingumo kriterijais.

Blogiausias atvejis jums gali nutikti jeigu suges automobilio variklis žiemą. Neturint šiltų drabužių ir karšto gėrimo, bus sunku prasilaikyti ir kelias valandas. Dar blogiau jei vykstate kartu su mažais vaikais. Tokiu atveju rekomenduojame nerizikuoti ir nebelaukti avarinės pagalbos, o skambinti taksi automobiliui kuris gali atvykti pas jus per trumpiausią laiką. Nebijokite prašyti pravažiuojančių automobilių pagalbos. Jums gali netikėtai nusišypsoti sėkmė nes tarp keliaujančių asmenų gali būti ir automobilių meistrų ar kitų specialistų suprantančių techniką.

Nesvarbu kokios vertės jūsų automobilis, netgi jei tai brangus naujas modelis, svarbiausia jūsų gyvybė ir sveikata. Už pavogtą ar dar labiau apgadintą turtą gausite draudimo išmoką, tuo tarpu jūsų sveikatos niekas nesugrąžins.

Jei jūsų automobilio nepavyksta patraukti ant žalios vejos ar į šalutinį kelią, saugiau yra laukti pagalbos stovint lauke nei sėdint automobilyje. Pro jus dideliu greičiu skrieja sunkiai pakrauti vilkikai ir kitos transporto priemonės kurių vairuotojai gali nepastebėti kliūties priekyje ir atsitrenkti į jus. Dėl to reikia pastatyti avarinį ženklą kuo rekomenduojamu atstumu ir visuomet dėvėti šviesą atspindinčią liemenę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *