Home > Draudimas > Kodėl reikalingas krovinių draudimas?

Kodėl reikalingas krovinių draudimas?

Kodėl krovinių draudimas draudimas svarbus? „Prevencija yra geriau nei gydymas“. Jūs tikriausiai girdėjote šį posakį daugybę kartų, galbūt nesupratote tikrosios posakio reikšmės. Ką daryti, jei šį kartą taikytume krovinių gabenimui? Draudimas dažnai turi gana neigiamą atspalvį tiek kainos, tiek realių palūkanų atžvilgiu. Tačiau draudimas gali būti labai naudingas daugeliu atvejų, ypač kai kalbama apie krovinio draudimą. Kas yra krovinio draudimas? Krovinio draudimas yra sutartis tarp transporto įmonės ir siuntėjo. Šios rūšies gabenimo draudimas skirtas užtikrinti draudėjo ramybę. Tai teisinė apsauga, kuri suteikia draudimą ir atlygina žalą Jūsų kroviniui praradus, pavogus ar sugadinus. Vis daugiau įmonių, kurios naudojasi laivybos kompanijomis, apsidraudžia kroviniu, kad garantuotų savo prekių saugumą (bent jau finansinį). Draudimo rūšis ir  krovinio draudimas kaina gali skirtis priklausomai nuo naudojamos transporto rūšies.

Kodėl svarbu turėti krovinio draudimą?

Krovinio draudimas naudingas siekiant išvengti materialinių ir finansinių nuostolių, kilus pretenzijai ar kitam nenumatytam laivybos bendrovei atsitikimui. Tai apsaugo tikrąją jūsų krovinio vertę ir tinkamai kompensuoja. Be to, priklausomai nuo transportavimo būdo, rizika skirsis (pvz., jūrų transportas ir bendrų vidutinių nuostolių rizika), o praradimo atveju bus patirtos nemažos išlaidos.

Kas draudžia vežėjo atsakomybę?

Nepriklausomai nuo jūsų krovinio sugadinimo priežasties ir pobūdžio, vežėjas yra atsakingas. Ši atsakomybė kyla iš vežėjo įsipareigojimo pasiekti rezultatą, kuris įpareigoja juos saugiai gabenti krovinį. Atsakomybė taip pat atleidžia siuntėją ar gavėją nuo pareigos įrodyti, kad vežėjas buvo kaltas. Tačiau atminkite, kad vežėjo atsakomybę riboja nacionalinės ir tarptautinės sutartys, kurios gali būti mažesnės už jūsų prekių vertę. Be to, vežėjo atsakomybę tarptautiniu mastu riboja Varšuvos konvencija. Norėdami gauti daugiau informacijos, teiraukitės savo logistikos konsultanto apie jų vežimo sąlygas.

Kas yra Incoterms siuntimo srityje?

Incoterms yra taisyklės, apibrėžiančios pirkėjo ir pardavėjo pareigas. Jie sudaro tarptautinių standartų, kuriuos pripažįsta muitinės ir teismai, rinkinį. Incoterms apibrėžia komercinio sandorio šalis (pirkėjus ir pardavėjus) ir sumažina nesusipratimų bei teisinių ginčų riziką. Taigi jie nustato, ar jums reikia apsidrausti transporto priemonėmis. Yra 11 Incoterms, kurių kiekvienas žymimas 3 raidžių kodu ir sugrupuotas į 4 kategorijas pagal pirmąją jų pavadinimo raidę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *