Home > Logistika > Priešgaisrinės durys, ką reikia žinoti?

Priešgaisrinės durys, ką reikia žinoti?

Priešgaisriniai vartai, ką reikia žinoti

Tai dažniausiai visuomeninės, pramoninės paskirties objektuose, požeminiuose garažuose montuojami vartai. Priešgaisriniai vartai yra skirti kilus gaisrui atkirsti patalpas nuo ugnies židinio. Tai leidžia ne tik užkirsti kelią ugnies plitimui į kitas erdves bei zonas, tačiau ir apsaugoti šalia esantį turtą.

Priešgaisrinių vartų veikimo principas labai paprastas, jie valdomi nuo nepertraukiamo elektros šaltinio. Todėl labai svarbu, kad gaisro atveju maitinimas būtų apsaugotas nuo pažeidimo. Suveikus gaisro davikliui, vartai automatiškai užsidaro. Renkantis priešgaisrinius vartus, būtina atkreipti dėmesį į vartų atsparumą ugniai bei medžiagas, iš kurių jie pagaminti.

Priešgaisriniai vartai yra kelių tipų, gali būti montuojami kaip užuolaida ant veleno arba nustumiami, panašūs į stumdomas duris. Užuolaidiniai vartai neužima daug vietos, yra labai kompaktiški, todėl jų montavimui nereikia papildomų konstrukcijų ar daug erdvės. Paprastai yra nelabai didelių matmenų ir visiškai netrukdo patalpoje esantiems objektams. Dažnai montuojami prekybos centruose bei požeminiuose garažuose.

Nustumiami vartai yra sudėtingesnės konstrukcijos, gaminami iš modifikuotos ir grūdintos mineralinės vatos, sustiprintos plieniniais strypais. Tokie vartai paprastai yra padengti plono plieno danga ir yra pakankamai lengvi. Šio tipo vartai gaisro atveju gali būti valdomi automatiškai arba mechaniškai – nustumiant juos rankomis. Jų gali būti skirtingų matmenų, vienaduriai arba dviduriai. Montuojami dažniausiai pramoniniuose pastatuose bei sandėliuose, kituose visuomeninės paskirties objektuose.

Kiekvienu atveju vartai yra prijungiami prie priešgaisrinės sistemos, todėl gavę signalą suveikia jų uždarymo mechanizmas. Nustumiami vartai paprastai valdomi atsvaros pagalba, kuri yra sujungta su priešgaisrine sistema. Po gaisro signalo atleidžiamas elektromagnetinis laikiklis, laikantis duris atvertoje padėtyje, ir durys užsidaro. Tačiau valdymui gali būti pasitelkiama ir nuolatinės srovės pavara, kurios pagalba yra valdomas durų uždarymas ir atidarymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *