Home > Transporto priemonės > Dalyvavimo lenktynėse ypatumai

Dalyvavimo lenktynėse ypatumai

Lenktyninės mašinos labai skiriasi nuo kelių automobilių. Jie yra specialiai pagaminti arba modifikuoti, kad atitiktų konkrečius kriterijus pagal automobilių klubą, varžybas ar organizaciją, prie kurios prisijungė vairuotojas. Kiekviena automobilių sporto šaka turi savo automobilių įleidimo taisykles, o priklausomai nuo varžybų, kuriose automobilis dalyvauja, automobiliai atrodys labai skirtingai. Pavyzdžiui, Formulės 1 automobiliai atrodo labai skirtingai, palyginti su NASCAR mašinų lenktynės.

Lenktyninės mašinos

Kiekvienas automobilis yra savaip unikalus ir modifikacijos kartais priklauso nuo vairuotojo skonio, tačiau dažniausiai modifikacijas reikės atlikti norint dalyvauti tam tikrose varžybose. Tam, kad atitiktų varžybų ar automobilių klubo nuostatus, automobilyje atliekamos kai kurios įprastos modifikacijos. Bet kokios modifikacijos tikslas – pagerinti automobilio išvaizdą ar našumą, arba abu. Kai kuriose lenktynėse dalyvaujantys automobiliai turi turėti minimalų svorį, todėl jų vidus turi būti pašalintas, kad būtų laikomasi griežtų taisyklių. Išlaikomas pats minimumas, pavyzdžiui, vairuotojo sėdynė, vairas, prietaisų skydelio matuokliai, transmisija ir akceleratorius. Nėra garso sistemos, oro kondicionieriaus, prabangos, tik būtinai reikalinga ir saugumas, kuris yra svarbiausias. Svoriui fiksuoti pridedami sunkūs balasto maišai ir tai turi ypatingą pranašumą, nes savininkas visiškai kontroliuoja svorio pasiskirstymą. Kitos lenktyninių automobilių charakteristikos yra variklio našumas, kuris yra gerokai patobulintas. Pavyzdžiui, variklio modifikavimas susideda iš programinės arba aparatinės įrangos pakeitimų. Be to, pakabos derinimas yra įprasta praktika. Modifikuotos spyruoklės, amortizatoriai, siūbavimo strypai ir kitos su pakaba susijusios automobilio dalys.

Dalyvavimo lenktynėse ypatumai

Automobilių lenktynės Lietuvoje yra labai populiarios ir vertinamos. Daugelis entuziastų ne tik jose dalyvauja kaip dalyviai, tačiau dalyvauja ir kaip žiūrovai. Vieniems ir kitiems tai kaip hobis ir laiko praleidimas. Į Lietuvoje vykstančias lenktynes suvažiuoja ir vietiniai šalies gyventojai ir asmenys iš kitų šalių. Tai susibūrimo vieta, kur žmonės bendrauja, apžiūrinėja įspūdingus automobilius, susiranda pažinčių ir gerai praleidžia laiką. Tie kas dalyvauja pačiose lenktynėse dažniausia būna pasiruošę sportininkai, kadangi dalyvavimas reikalauja ir fizinio pasiruošimo ir tam tikrų žinių, kurios siejamos su automobilio valdymu, ypač kai tai lenktyninis automobilis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *