Krovinių gabenimas yra atsakingas darbas. Kelionės metu reikia pasirūpinti ne tik saugiu prekių pervežimu iš taško A į tašką B, bet ir kitais reikalingais dalykais. Priklausomai nuo krovinio tipo, gali reikėti įvairių leidimų, SWAT palydos. Taip pat apsvarstyti, ar gabenti skysčius, birius krovinius ar dideles konstrukcijas ir pan. Tai pat reikia pasirinkti tinkamą transporto priemonę. Savo klientams įmonės teikia krovinių gabenimą vandens (laivais, baržos) ir sausumos keliais (didelės, teleskopinės, žemagrindės platformos, tentinės puspriekabės, puspriekabės-šaldytuvas). Šiame straipsnyje norėtume šiek tiek plačiau pakalbėti apie specialius krovinius, kuriems taikomos griežtesnės taisyklės. Būtent kaip reikia gabenti greitai gendančius produktus ar aukštos temperatūros krovinius, negabaritinius, negabaritinius ir didelės vertės krovinius, nes krovinių pervežimas mikroautobusu yra sudėtingas darbas.
Kas yra temperatūrai jautrūs kroviniai?
Temperatūrai jautrūs kroviniai arba tiesiog temperatūriniai kroviniai. Tradiciškai temperatūros prekių gabenimas suprantamas kaip produktų, gaminių, daiktų gabenimas šaldytuvo viduje. Populiarus krovinys, kurį reikia gabenti puspriekabe šaldytuvu – maistas. Tačiau kitiems kroviniams taip pat gali prireikti specialios temperatūros. Taip pat galima pristatyti įprastu mikroautobusu ar priekaba su temperatūros kontrole. Pavyzdžiui, vežant gyvus augalus ir sodinukus žiemą reikia šildomų transporto priemonių. Svarbu užtikrinti tinkamą kosmetikos, vaistų ir cheminių medžiagų temperatūros diapazoną transportavimo metu.
Didelės vertės kroviniai, kaip jie gabenami?
Krovinių gabenimas tampa sudėtingesnis, kai vežami didelės vertės kroviniai. Didelės vertės prekės yra menas, papuošalai, vienetiniai gaminiai ir kt. t., taip pat įvairūs vaistai, medicinos prietaisai, kuriems reikalinga ypatinga transportavimo sauga. Siekiant užtikrinti saugumą, tokių krovinių perkrovimas gali būti atliekamas pasitelkus įvairias technologijas – GPS krovinio sekimą, papildomus užraktus, apsaugos sistemas ir kt.
Negabaritinis krovinys, ką verta žinoti?
Negabaritinis krovinys – tai viršijantys maksimalius leistinus matmenis (ilgis, aukštis, plotis, svoris). Priklausomai nuo šalies ir konkretaus krovinio tipo, tokio krovinio gabenimui gali prireikti specialaus ženklinimo, papildomų mokesčių, įvairių leidimų ar palydos. Europos Sąjungoje (ES) šias taisykles reglamentuoja Tarybos direktyva 96/53/EB. Konkrečių prekių siuntimo išlaidos gali skirtis ir turėti skirtingus reikalavimus, priklausomai nuo to, ar prekes reikia gabenti tik ES, ar kitos šalies teritorijoje. Teleskopinė platforma yra populiariausia platforma negabaritinių krovinių gabenimui ant žemės, o jos ilgį/plotį galima reguliuoti pagal negabaritinį krovinį.
Jei domina baldų pervežimas, jiems netaikomi jokie specialūs mokesčiai. Pervežant baldus nebūtinai reikia kreiptis į pervežėjus, galite pasinaudoti krovininio mikroautobuso nuoma.