Home > Logistikos įmonės > Nugaros skausmo priežastys ir prevencija vairuotojams dirbantiems sėdimą darbą

Nugaros skausmo priežastys ir prevencija vairuotojams dirbantiems sėdimą darbą

Nugaros skausmas yra viena dažniausių sveikatos problemų tarp jaunesnių nei 45 metų amžiaus žmonių. Paprastai tai pasireiškia raumenų mėšlungiu arba deginančiu, aštriu nugaros skausmu. Prasidėjus nugaros skausmams svarbu nepanikuoti, tik retais atvejais tai rodo rimtus struktūrinius pažeidimus ir susiję su nugaros smegenų pažeidimu. Žinoma, tai itin nemalonus jausmas, galintis neigiamai paveikti gyvenimo kokybę, tačiau dažniausiai jį lengva gydyti. Taigi, kokios nugaros skausmo priežastys ir prevencija vairuotojams dirbantiems sėdimą darbą?

Nugaros skausmo priežastys, kokios jos?

Dažnai sunku nustatyti tikslią nugaros skausmo priežastį. Jei priežastis neaiški, skausmas vadinamas nespecifiniu, nes pažeidimai nėra matomi rentgeno spinduliais. Tačiau nugaros skausmą gali sukelti viena ar daugiau iš šių priežasčių:

  • Fiziniai veiksniai, tokie kaip nuovargis, fizinio aktyvumo trūkumas, netinkamas sunkių daiktų tvarkymas.
  • Psichologiniai veiksniai, tokie kaip sužalojimo baimė, stresas ar emociniai sutrikimai.
  • Bloga laikysena sėdint ar stovint.
  • Prasta miego kokybė.
  • Nuolatinis nuovargis dėl aktyvaus fizinio ar protinio darbo.
  • Fiziniai pratimai, ypač svorių kilnojimas, nedaromi reguliariai.

Svarbu nenuvertinti jokios galimos priežasties, net streso ar blogos nuotaikos. Kiekvienas iš šių veiksnių gali sukelti arba sustiprinti skausmą, todėl svarbu nustatyti galimus provokuojančius veiksnius ir jų vengti.

Patarimai vairuotojams, kaip išvengti nugaros skausmo

Kai kurie vairuotojai patys prisideda prie nugaros skausmo problemos. Vieni guli, kiti susikūprinę prie vairo. Kartais taip nutinka net netinkamai sureguliavus sėdynę. Kiekvienas vairuotojas turi laikytis principo, kad apatinė nugaros dalis ir pečiai liestų sėdynės atlošą. Ši poza pašalina perteklinę nugaros raumenų įtampą. Net jei automobilis smarkiai riedėtų, stuburas nenukentės. Žinoma, tarptautiniai reisai gali būti sunkiai įveikiami sėdint taisyklingai, tačiau turite saugoti savo sveikatą ir sėdėti taisyklingai, išlipti į lauką pasivaikščioti ir atlikti rytinę mankštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *