Home > Krovinių pervežimas > Lietuviškos daržovės keliauja į užsienį

Lietuviškos daržovės keliauja į užsienį

daržovės, lietuviskos darzoves

Daržovės auginamos Lietuvoje nuo seniausių laikų, jos labai svarbios mūsų mityboje, valgomos kaip atskiri patiekalai, kaip užkandžiai, bei mėsos ir žuvies patiekalų garnyrai. Daržovės valgomos šviežios, virtos, keptos, troškintos, taip pat jos šaldomos, džiovinamos, rauginamos, konservuojamos, sūdomos, gausiai naudojamos dietinei mitybai. Sėklinės ir maistinės bulvės dažniausiai buvo išvežamos į Rusiją, tačiau dabar šios rinkos nebeliko, bulvių eksportas nestabilus, esant poreikiui jos vežamos į Angliją ir Italiją. Morkos keliauja į Danijos, Norvegijos, Vokietijos, Švedijos prekybos tinklus. Lietuviškos daržovės ir prieskoniai tonomis išvežamos į Ukrainą, Baltarusiją, Lenkiją ir kitas šalys.

 

Kaip patiems užsiauginti ridikėlius?

 

Ridikėliai yra visiškai nekaprizingi, todėl juos lengva užsiauginti patiems, sėti ridikėlius galima jau balandį, o šiltnamyje dar anksčiau. Pasėtos ridikėlių lysvės uždengiamos plėvele, kuri apsaugo nuo naktinių šalnų, ridikėlių daigeliai laistomi du kartus per savaitę tiesiai per agroplevelę, o kai pasirodo šakniavaisiai, uždangalas nuimamas. Užsiauginti ridikėlius patiems yra kur kas maloniau, negu pirkti iš parduotuvės.

 

Ridikėlių veislės

 

Ridikėlių veislių pasiūla ypač didelė, šakniavaisiai įvairių atspalvių: raodonos, baltos, geltonos, violetinės ir įvairių formų: apvalios, cilindrinės, pailgos ir kt. Nepriklausomai nuo spalvos, šakniavaisių minkštimas baltas, sultingas ir švelnaus skonio. Renkantis ridikėlių veislę, reikėtų rinktis nors tris skirtingas rūšis, vieną veislę- ankstyvą, antrą veslę- vėlyvesnė, trečią veislę velyvą, tuomet per visą vasarą turėsite savo šviežių ridikėlių.

 

Kodėl reikia valgyti ridikėlius?

 

REGULIUOJA KRAUJOSPŪDĮ, nes ridikėliuose yra kraujospūdį mažinančių medžiagų tai daržovė turinti daug kalio, o kalis naudingas tuom, kad išstumia natrį sukeliantį kraujo spaudimą. PADEDA IŠVENGTI VIDURIŲ UŽKIETĖJIMO nes ridikėliuose yra daug skaidulų ir daug vandens, dėl to maistas žarnynu slenka švelniai ,nesukeldamas dieglių. SAUGO INKSTUS- skatina šlapimo išsiskyrimą, ridikėliai laikomi priemone inkstų veiklai gerinti ir toksinams iš kūno pašalinti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *