Home > Sandėliavimas > Sandėliavimo patalpų ventiliacija

Sandėliavimo patalpų ventiliacija

sandėliavimas, ventiliacija

Tam, kad būtų tinkamai užtikrintas prekių saugumas būtina tinkama sandėlio patalpų ventiliacija. Priklausomai nuo prekių ir žaliavų rūšies, reikia skirtingų jų laikymo sąlygų t.y. užtikrinti tinkamą patalpų temperatūrą ir drėgmę, apsaugoti nuo išorės aplinkos veiksnių ir išlaikyti dirbtiną mikroklimatą, reikalingą norint išsaugoti geriausią prekių kokybę, jų cheminę sudėtį ir prekinę išvaizdą. Tai galima užtikrinti tinkamai įrengus ventiliacijos, šildymo, oro kondicionavimo sistemas.

 

Norint efektyviai išnaudoti ventiliacijos sistemą, reiktų įvertinti pagrindinius techninius parametrus: oro srauto galingumą; šildymo ir vėsinimo energiją; slėgio skirtumų atlaikymo galimybę. Norint išsirinkti tinkamiausią sandėliavimo patalpų ventiliacinę sistemą, visų pirma reikia įvertinti patalpų plotą, lubų aukštį, skirtingų temperatūrų poreikį, oro taršos laipsnį ir numatyti triukšmo lygį. Tačiau pats pagrindinis parametras yra jūsų prekių ar žaliavų cheminės ir fizinės savybės, kurias norite išsaugoti.

 

Kiekvienos prekių ar žaliavų rūšies sandėliavimui yra taikomi skirtingi reikalavimai ir higienos normos, pavyzdžiui, sandėliuojant maisto produktus, labai svarbi yra oro temperatūra, jo drėgmės balansas ir tinkamas vėdinimas. Laikantis higienos reikalavimų per 1 valandą sandėlių oras turėtų visiškai atsinaujinti 100 procentų.

 

Populiariausi sandėliavimo patalpų ventiliacijos tipai yra tiekiamo oro šildymas elektros energija ar jo pašildymas vandeniu. Jei jūsų sandėliavimo patalpų plotas yra didesnis nei 1000 kvadratinių metrų, tuomet geriau rinktis ventiliacinę sistemą, kur tiekiamą orą šildo elektra, tada ji bus ekonomiškai efektyvi. Tačiau jei jūsų sandėlio plotas yra mažesnis, tuomet jums užteks ventiliacijos įrenginio, kuris šildys tiekiamą orą karšto vandens (70-90̊ C) pagalba.

 

O tam, kad vidaus ir išorės temperatūros pokyčiai būtų kuo mažesni, rekomenduojama prie pagrindinių įėjimų į sandėlį montuoti šilumos užuolaidas, tuomet šiltas oras iš išorės negali patekti į žemesnės temperatūros patalpas ir atvirkščiai. Taip pat jos puikiai apsaugo nuo pašalinių kvapų ir aplinkos taršos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *